Ulysse Nardin

1846 yılında kurulan Ulysse Nardin,18’i altın madalya olmak üzere toplam 4300 ödülün sahibi olup, perpetual (sonsuz) takvimli mekanizmaları ile dünyanın en hassas saatlerini üretmektedir. Kendini sürekli yenileme felsefesi ile Ulysse Nardin geleneği, ince ustalık ve teknolojinin ustaca birleşimi ile başarıyla devam etmektedir.

Firmanın gelişiminde radikal fikirleri ile en yenilikçi mekanizmaları yaratmayı başaran Dr.Ludwig Oechslin’in katkıları büyüktür. Oechslin’in yarattığı, insanoğlunun gözlemleyebildiği tüm astrolojik olayların toplandığı üç saatten oluşan “Trilogy Set” kolleksiyonu ile Ulysse Nardin, adını Guinness Rekorlar kitabına yazdırmayı başarmıştır.Her yıl düzenlenen Yenilik Ödülü Yarışması’nda Ulysse Nardin, son 5 yıl içerisinde 4 ödül almanın gururunu yaşamaktadır. Ulysse Nardin; 2000 yılında GMT Perpetual, 2002 yılında Freak, 2003 yılında Genghis Khan ile aldığı ödüllere 2004 yılında çok fonksiyonlu buluşu “Sonata” ile kazandığı ödülü de ekleyerek saat dünyasındaki başarısını pekiştirmiştir.

Firma, tam 160 yıldır ürettiği patentli komplike mekanik saatleri ile saat kolleksiyoncularının gözdesi olmuş, gelecekte de bu başarıları devam ettirmeyi kendine görev edinmiştir.

Ulysse Nardin’in bu yılki yeniliklerinin arasında Anniversary 160, Quadrato Dual Time, Caprice, Macho Palladium 950’ye ek olarak Türkiye’nin önemli simgelerinden Savarona Yatı için özel ve limitli olarak üretilen Maxi Marine Chronometer Savarona bulunmaktadır

Gazelli Saat 2010®